איזה תחומים ניתן לכלול בייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך יכול לחול על עניינים רכושיים ועל עניינים אישיים, עניינים הרפואיים, כולם או חלקם, הכול בהתאם לרצונך ולבחירתך.

ייפוי כוח מתמשך לעניינים רכושיים – משמעו סמכות לקבל החלטות ולבצע פעולות הנוגעות לנכסיך ולכספים שלך, לזכויות ולהתחייבויות שלך, לרבות ניהול חשבונות בנק, השקעת כספים, ביטוחים, קרנות פנסיה והשתלמות, ניהול נכסי נדל"ן או נכסי מיטלטלין (דוגמת רכבים או חפצי ערך), ניהול עסק ומיצוי זכויות עבורך בעניינים אלו.

ייפוי כוח מתמשך לעניינים אישיים – משמעו סמכות לקבל החלטות ולבצע פעולות ביחס לכלל ענייניך שאינם רכושיים, לרבות העניינים הרפואיים – הכוונה למשל, לטיפול ברווחתך, באיכות חייך, בסיפוק צרכיך היומיומיים (מזון וביגוד למשל), בעניינים חברתיים, בשמירה על אורח חייך התרבותי והדתי, בשיתופך בחיי קהילה פעילים(חוגים ומועדונים למשל), בדאגה לתעסוקה, לימודים או שיקום, ככל שהדבר אפשרי, באחריות לבחירת מקום מגורים עבורך (בבית או בדיור
חוץ ביתי) והתאמתו לצרכיך.

ייפוי כוח מתמשך לעניינים רפואיים – משמעו סמכות של מיופה הכוח לקבל החלטות בענייני בריאות של דוגמא הסכמה לקבל החלטות ולבצע פועלות ביחס לענייני בריאות של הממנה כדוגמת מעקב רפואי שגרתי, בחירת מטפל מתחום מסוים או אישור לקיום ניתוח, או סמכות לבקש לא לבצע פעולות מסוימות.

ניתן למנות מיופה כוח לכלל העניינים באותו התחום או לחלקם בלבד. כך, למשל, באפשרותכם לתת ייפוי כוח מתמשך רפואי בלבד ולהגבילו רק לנושא טיפול ואשפוז פסיכיאטרי. כמו כן, באפשרותכם לחלק את האחריות לטיפול בנושאים בין מיופי הכוח שתבחר באופן שבו תבחרו.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

Call Now Button
נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח