האם כדאי למנות מספר מיופי כוח או מיופה כוח אחד בייפוי כוח מתמשך?

מינוי מספר מיופי כוח לעומת מיופה כוח אחד בייפוי כוח מתמשך, מה עדיף?

מינוי מספר מיופי כוח במקביל ומיופה כוח חליפי ייפוי כוח מתמשך חייב לכלול לפחות מיופה כוח אחד ואין מגבלה כמותית על בחירת מספר מיופי כוח. ניתן לקבוע מיופה כוח יחיד שיכול להיות אחראי לכל העניינים או לחלקם או לקבוע מספר מיופי כוח, בין אם לאותו עניין או לעניינים שונים ולהגדיר את דרך שיתוף הפעולה ביניהם – פעולה ביחד (כל פעולה תתבצע תוך הסכמה בין מיופי הכוח), פעולה ביחד ולחוד (מאפשרת ביצוע פעולות על ידי כל מיופה כוח מבלי שנדרש אישור המיופים הנוספים) או כל דרך פעולה אחרת.

מה היתרון?

יתרון של מינוי מספר מיופי כוח הוא שאם אחד מהם לא יוכל לשמש כמיופה כוח, מסיבות שונות, ימשיכו מיופי הכוח האחרים לפעול בהתאם לייפוי הכוח. ככל שמסמיכים את מיופי הכוח לפעול ביחד ולחוד (מתאים למצב בו סומכים על כל מיופה כוח שנבחר לבצע פעולות ללא הסכמת האחרים), גם הניהול השוטף של העניינים יכול להיות פשוט יותר, שכן ניתן יהיה לחלק את המטלות בין מספר אנשים. שימו לב – אם לא תיכתבו בייפוי הכוח המתמשך מה יהיה אופן פעולת מיופי הכוח, ברירת המחדל היא שיפעלו תוך הסכמה משותפת (ואז בכל פעולה לדוגמא מול הבנק יצטרכו כל מיופי הכוח לפעול יחד). לכן, חשוב להחליט ולהגדיר בייפוי הכוח מה יהיה אופן פעולת מיופי הכוח ולכתוב זאת בייפוי הכוח באופן מפורש.

מה מומלץ במקרה של ייפוי כוח יחיד?

במקרה של מינוי מיופה כוח יחיד, מומלץ במיוחד למנות מיופה כוח מחליף כדי להבטיח שייפוי הכוח המתמשך לא יפקע במקרה שמיופה הכוח לא יוכל לבצע את תפקידו. מיופה כוח מחליף נכנס לתפקידו רק במקרה שמיופה הכוח לא יוכל עוד למלא את תפקידו (קחו לדוגמה מצב שבו מיופה כוח נפטר או אם מונה לו אפוטרופוס, או במקרה שבו מיופה כוח שמונה כבעל מקצוע ורישיונו נשלל).

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח
Call Now Button