הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הגשה

מה מכילה הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך ועל ייפוי כוח מתמשך הגשה – למי מגישים ומה צריך לוודא לפני, וכן האם אפשר להגיש ייפוי כוח מתמשך און ליין. במאמר הבא תקבלו תשובות לכל השאלות ובנוסף – בייפוי כוח מתמשך האם טופס ויתור סודיות הוא הכרחי

חשיבות הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך

בכל ייפוי כוח מתמשך ניתנת אפשרות לממנה לבחור את התחומים בהם יהיה למיופה כוח אישור לקבל החלטות במקומו, בין היתר הוא יכול להעביר סמכויות כרצונו לענייני הרכוש או לענייני בריאות הגוף או לענייני בריאות הנפש שלו. כשחותמים על ייפוי כוח מתמשך נדרשת הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך כי האדם היה צלול בדעתו בעת שמינה את מיופה הכוח. וכן כי האדם הסמיך את מיופה הכוח לקבל החלטות בעניין בדיקה וטיפול גופני ונפשי וכן לגבי אשפוז פסיכיאטרי או לשחרור מאשפוז. הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך בעניינים אלו היא חשובה וקריטית להמשך הדרך וגם לעריכת צוואה.

הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך
הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך

מה צריך לוודא לפני ייפוי כוח מתמשך הגשה ולמי מגישים

לפני ייפוי כוח מתמשך הגשה דרוש להסביר לאדם הממנה באופן ברור כי כוונת ייפוי הכוח היא שהממונה יכול לקבל החלטות בגין אשפוז וכדומה גם אם באותו זמן הממנה מתנגד. הנ"ל תקף גם לגבי בדיקה וטיפול פסיכיאטריים, וכן אשפוז או שחרור מבית חולים פסיכיאטרי. בנוסף, לפני ייפוי כוח מתמשך הגשה יש צורך באישור פסיכיאטר מומחה אשר יצהיר כי הממנה איננו בעל מוגבלות, ואם כן, בוצעו לו כל ההתאמות הנדרשות על מנת שיבין ויידע בבירור את התוכן ואת המשמעות של ייפוי הכוח וכן לגבי ייפוי כוח מתמשך עלות הדבר. על הפסיכיאטר גם לחתום כי הסביר לממנה את המשמעויות הכרוכות בכך. לאחר מכן ייפוי כוח מתמשך הגשה לאפוטרופוס הכללי.

ייפוי כוח מתמשך הגשה
ייפוי כוח מתמשך הגשה

יש אפשרות להגיש ייפוי כוח מתמשך און ליין

המסירה מתבצעת בייפוי כוח מתמשך און ליין באופן מקוון דרך האינטרנט ללשכת האפוטרופוס הכללי שתחת סמכות משרד המשפטים. מטרת ייפוי כוח מתמשך און ליין היא לתת לכל אדם את האפשרות והחירות לבחור לעצמו את דרך חייו ותפיסת עולמו גם כאשר הוא מאבד את שפיות דעתו או את כושר השיפוט הנורמטיבי שלו. הקלות בהגשת ייפוי כוח מתמשך און ליין נותנת לאדם את החופש והחירות להחליט בענייניו גם אם הוא קשיש או בעל מוגבלות כלשהי. זוהי גם חובתה של המדינה לאפשר ולהנגיש את חופש הפעולה וזה אכן מה שנעשה באמצאות מתן אפשרות להגשה מהירה באמצעות עורך דין ייפוי כוח מתמשך במרכז.

ייפוי כוח מתמשך און ליין
ייפוי כוח מתמשך און ליין

ייפוי כוח מתמשך טופס ויתור סודיות

בייפוי כוח מתמשך טופס ויתור סודיות הוא הכרחי, שכן מדובר באדם שמעניק את כל זכויותיו בקבלת החלטות על עצמו בידי אדם אחר הנאמן לו. על פי החוק ישנם כמה אפשרויות למתן זכות שיקול הדעת לאדם אחר. האחד הוא ייפוי כוח מתמשך טופס ויתור סודיות שבו אנו עוסקים, אפשרות שנייה היא מינוי תומך בקבלת החלטות אפשרות שלישית שאיננו דנים עליה במסגרת מאמר זה היא סוגיית עריכת צוואות. כל אחד משני האופציות נבחרות בקפידה בהתאם למצבו של המטופל ובהתאמה לרצונותיו ויכולותיו. ייפוי כוח מתמשך טופס ויתור סודיות מעביר את כל סמכויות ההחלטה למיופה הכוח ואילו מינוי תומך בקבלת החלטות הוא פתרון ישים רק כאשר המטופל עדיין מסוגל לקבל החלטות בעצמו אך הוא זקוק לתמיכה וליווי של אדם אחר בקבלת ההחלטות.

ייפוי כוח מתמשך טופס ויתור סודיות
ייפוי כוח מתמשך טופס ויתור סודיות
עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח
Call Now Button