זהירות רוכשי דירות ! ביטול הסכם מכר

מאמר מאת עו"ד זיו לוטנברג

על פי בית המשפט מינוי אפוטרופוס אינו בהכרח גורם לביטול של הסכם מכר שחתם עליו האדם. מינוי של אפוטרופוס אינו פועל למפרע ואני גורע מכשרות משפטית לפעולת שנעשו טרם המינוי.

לפיכך לא ניתן לבטל פועלות שנעשו מכוח חוק הכשרות, אלא מדיני חוזים והשאלה שנשאלת היא האם האדם הבין את המשמעות של מעשיו כאשר הוא חתם על הסכם מכירת הדירה?

התשובה לשאלה זו תלויה במצב הקונקרטי של המוכר. המדובר בשאלה שהיא עובדתית ביסודה.

לדוגמא במצב שביהמ"ש יגיע למסקנה כי המוכר היה תלוי תלות ממשית ועמוקה, שהיא כה מקיפה ויסודית באדם "שגרם" לו למכור את הדירה, עד אשר ניתן להניח כי נשלל רצונו החופשי והבלתי-תלוי של המוכר כי אז ביהמ"ש יבטל את המכירה.

במקרה שביהמ"ש יבחן את המצב הנפשי של המוכר במועד המכירה ויגיע למסקנה כי המוכר היה במצב נפשי כזה שלא אפשר לו להחליט באופן עצמאי, והוא לא הבין באופן מלא את טיב מעשיו ואת תוצאותיו והוא לא הסכים לבצען, ביהמ"ש יקבע כי ההסכם אינו מהווה הסכם מחייב ויבטל את מכירת הדירה.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – הטיפול המשפטי האיכותי ביותר שהקנתה לנו את הידע הרב ואת המקצועיות שהובילה אותנו להצלחה! מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-14 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים
דירת מגורים

שינוי דרמטי בתפיסת רשות המיסים ובית המשפט את המונח "דירת

Call Now Button
נגישות