ייפוי כוח מתמשך לבנק

ייפוי כוח מתמשך לבנק

מה זה ייפוי כוח מתמשך לבנק? מה טוב בייפוי כוח מתמשך בבנק? על כך תקראו במאמר הבא וגם תדעו מהו שכר הטרחה המומלץ לעורך דין ייפוי כוח מתמשך ומהו שכר הטרחה שאנו גובים?

מה זה ייפוי כוח מתמשך לבנק?

ייפוי כוח מתמשך מהווה תחליף למינוי אפוטרופוס, ניתן למנות ייפוי כוח מתמשך לאדם בגיל שלישי לכל תחום, לצורכי רפואה, לעניינים אישיים וכן ייפוי כוח מתמשך לבנק. נניח לדוגמא הורה שמתבגר וחושש שיתקשה בקבלת החלטות או שלא יוכל לקבל החלטות בעניינים הנוגעים לחשבון הבנק שלו יכול למנות את בנו במסגרת ייפוי כוח מתמשך לבנק. בטרם התקבל החוק המאפשר למנות ייפוי כוח מתמשך לבנק היו מבוגרים במקרים דומים מצרפים את בניהם או מישהו אחר שהמבוגר היה מעוניין בכך כמוטב נוסף בחשבון או בעזרת ייפוי כוח נוטריוני. השאלה היא מה שונה ומה עדיף, אם בכלל, בייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך לבנק
ייפוי כוח מתמשך לבנק עושים רק אצל מומחים

למה עדיף מינוי ייפוי כוח מתמשך בבנק

בצירוף אדם כמוטב בחשבון הוא הופך לשותף מלא לחשבון הבנק לטוב ולרע. כלומר גם לחובות ועיקולים שישנם בחשבון וגם כבעלים על מחצית מהסכום שמונח בחשבון הבנק או בחסכונות וכדומה. לעומת זאת במסגרת ייפוי כוח מתמשך בבנק הוא לא יהיה שותף לזכויות ולחובות של בעל החשבון. מיופה כוח בייפוי כוח מתמשך רשאי לבצע פעולות בחשבון הבנק בהתאם לייפוי כוח המתמשך. במקרה של צירוף אדם כמוטב בחשבון במקרה שההורה הופך לא כשיר לקבל החלטות הבנק עשוי להקפיא את החשבון ולבקש מהמשפחה שיציגו לו ייפוי כוח מתמשך או שיפנו לבית המשפט ויתמנו כאפוטרופוס. גם במקרה שההורה נותן ייפוי כוח נוטריוני לאחד הילדים לפעול בחשבון במקרה שההורה הופך להיות לא כשיר יפוי כוח נוטריוני הופך להיות לא תקף והבנק יבקש להציג לו ייפוי כוח מתמשך או מינוי של אפוטרופס. צירוף מוטב יכול לגרום לבעיות לאחר פטירת בעל החשבון המקורי, שגם אם ירצו לחלק את הירושה לפי חוק הירושות וגם אם כתב צוואה, טכנית לא יתאפשר למשוך את הכסף ללא אישורו של המוטב השני שרשום בחשבון הבנק. וזאת לעומת ייפוי כוח מתמשך בבנק שכן מאפשר למשוך ללא אישורו לאחר פטירת בעל החשבון. כי ייפוי כוח מתמשך בבנק לא מעניק בעלות על חשבון הבנק אלא רק הרשאה לפעול בחשבון בהתאם לסמכויות שכתובות בייפוי כוח המתמשך. יתרון נוסף הוא שייפוי כוח מתמשך מאפשר לפעול ולשלם חשבונות עד 90 יום מהמועד שהאדם נפטר ובכך למנוע מצב שהחשבון מוקפא והמשפחה לא יכולה לבצע תשלומים. ייפוי כוח מתמשך מהווה אלטרנטיבה למינוי אפוטרופוס ולמעשה חוסך למשפחה הרבה בירוקרטיה וכסף.

ייפוי כוח מתמשך בבנק
ייפוי כוח מתמשך בבנק נותן הגנה מפני שרלטנים

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ

ייפוי כוח מתמשך ניתן לערוך רק בפני עורך דין מוסמך לכך. אם כך נשאלת השאלה לגבי ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ מהו? על פי לשכת עורכי הדין – ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ הוא 5000 ₪ עבור אדם יחיד ו-7,500 עבור זוג. המלצה זו היא המלצה מינימלית, כלומר ממנה ניתן לעלות ולדרוש יותר שכר טרחה. לכן לפני חתימה על ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ לברר לפני קביעת הפגישה עם עורך הדין. יודגש כי המחירים המומלצים הנ"ל מתייחסים רק לייפוי כוח מתמשך, ייפוי כוח רפואי רגיל יהיה כנראה במחיר נמוך יותר.

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ (2)
בייפוי כוח מתמשך אל תלחצו יד לפני שתבררו שכר טרחה מומלץ

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה שאנו גובים

אז החוק אומנם התקבל ב-2017 אבל עדיין בייפוי כוח מתמשך שכר טרחה הוא עדיין שאלה רלוונטית, וזאת למרות ההמלצה הנ"ל של לשכת עורכי הדין. הריבוי באוכלוסייה מתבגרת כתוצאה מהגידול בתוחלת החיים גורם לביקוש להיות גבוה, ומצד שני זה חייב להיעשות רק אצל עורך דין שהוסמך לכך. שני גורמים אלה גם מגבירים את הביקוש וגם מצמצמים את ההיצע. מאידך לאחרונה חלה התעוררות ציבורית בדרישה לעריכת ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מינימלי או ללא עלות כלל. כך גם משרד הבריאות יצא בקול קורא לעורכי דין להצטרף לפרויקט התנדבותי למען האוכלוסייה המבוגרת. מה ייצא בסוף משני הגורמים המושכים לשני כיוונים מנוגדים איננו יודעים, אך זאת אנו יודעים כי משרדנו לא גובה באופן עקרוני מחירים גבוהים, בעיקר לא בייפוי כוח מתמשך. נשמח לשרת אתכם ולהכין לכם ייפוי כוח מתמשך בתקווה שלא יבוא לשימוש אמתי.

ייפוי כוח מתמשך לבנק
בגביית ייפוי כוח מתמשך לבנק צריך לגלות רגישות

 

 

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח
Call Now Button