ייפוי כוח מתמשך עלות

ייפוי כח מתמשך עלות

יש להיזהר מעורכי דין ייפוי כוח מתמשך הגובים על ייפוי כוח מתמשך עלות גבוהה מדי, האמת היא שבייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ הוא בין 5000 ל-7500 ₪, אך עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך בפועל יכולה להיות זולה או יקרה יותר. קראו במאמר הבא על ייפוי כוח מתמשך מחיר ומה משפיע עליו

זהירות! ייפוי כוח מתמשך עלות גבוהה

במינוי של האפוטרופוס הכללי ייפוי כוח מתמשך חותם הממנה כי מאשר את הבנת משמעות ייפוי הכוח, את מטרות ותוצאות המהלך, וכן שהייפוי ניתן בהסכמה ומרצון חופשי, מבלי שמישהו הפעיל עליו לחץ כלשהו ומבלי שמישהו מנסה לנצל את חולשותיו או מצוקותיו. אמנם בעצם מינוי מיופה הכוח אף אחד לא מנצל את מצוקותיו אולם לצערנו קיימת תופעה חמורה של ניצול בגביית שכר טרחה מאמיר עבור ייפוי כוח מתמשך עלות יקרה מאוד, אצלנו ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך עלות סבירה והוגנת וכן עריכת צוואות מבלי שיעלה חשש לניצול או משהו דומה.

ייפוי כוח מתמשך עלות
ייפוי כוח מתמשך עלות

ייפוי כוח מתמשך מחיר

וכמו הממנה כך גם המתמנה – מיופה הכוח חותם ומצהיר על הסכמתו למינויו מטעם ייפוי כוח מתמשך מחיר נמוך או ללא מחיר כלל. כמו כן הוא מצהיר כי הוסברה והובהרה לו המשמעות של ייפוי כוח מתמשך מחיר שהדבר עלול לעלות לו, כלומר שהוא מודע ומוכן לעבודה זו ולטרחה הכרוכה בכך ככל שתהייה. מיופה הכוח צריך לדעת בבירור את האחריות המוטלת עליו והסמכויות שבידיו. ולא פחות מכך הוא צריך לדעת מה לא בסמכותו ומה צריך אישור מיוחד מבית המשפט וכן את הגיל השלישי הגדרה. מיד לאחר החתימה אין למיופה הכוח כל תפקיד עד שיקבל הודעה מהאפוטרופוס הכללי על כניסת המינוי לתוקף.

ייפוי כוח מתמשך מחיר
ייפוי כוח מתמשך מחיר

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ

לגבי גובה שכר טרחה לעריכת ייפוי כוח מתמשך אין המלצה מחייבת, אך יש בייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ מטעם לשכת עורכי הדין. ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ על ידי לשכת עורכי הדין הוא 5000 ₪. אולם כאמור, זה לא מחייב, ולמעשה שכר הטרחה יכול להיות נמוך יותר או גבוה יותר לפי מורכבות התיק. שהרי מדובר כאן בתיק התפור למידותיו ולצרכיו של כל לקוח. כמו כן ישנם הפונים לעורך דין לשם עריכת ייפוי כוח מתמשך זוגי, נניח ששני ההורים מבוגרים רוצים למנות את בנם למיופה כוחם אם וכאשר חלילה הם יאבדו את כושר השיפוט שלהם מכל סיבה שהיא, וכמובן שמחיר של ייפוי כוח זוגי הוא זול יותר. רק נציין כי ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ על ידי לשכת עורכי הדין לייפוי כוח זוגי הוא 7500 ₪.

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ (2)
בייפוי כוח מתמשך אל תלחצו יד לפני שתבררו שכר טרחה מומלץ

עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך

לגבי עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך נפרט מעט יותר. מעבר להמלצה הנ"ל יש פרמטרים נוספים שנלקחים בחשבון. כמו למשל אם ייפוי הכוח כולל גם מתן הרשאה לקבלת החלטות בריאותיות (לא כולל פעולות הקשורות לסוף החיים – לפי חוק החולה הנוטה למות). בנוסף עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך תלויה גם בשאלה אם יש צורך בטיפול נוסף בתיק עוד לפני כניסת המינוי לתוקף, כגון ביטול מינוי קיים והחלפתו במיופה כוח אחר. כל פעולה כזאת משפיעה על עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך. אם את/ה רוצה להיפגש בנושא עריכת ייפוי כוח מתמשך אל תהסס/י פני/ה אלינו וניפגש בהקדם!

עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך
עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך

 

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

Call Now Button
נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח