עורך דין ירושה תל אביב

עוד ירושה מומלץ

הגשתם בקשה לצו קיום צוואה או לצו ירושה? לא משנה אם הגשתם באמצעות עורך דין ירושה או בלעדיו, קבלו סקירה מאת עו"ד ירושה מומלץ מה קורה לאחר מכן, מה השלבים, למה צריך לצפות, מה הם לוחות הזמנים, כלומר עד כמה זמן מקבלים תשובה? כמשרד עורך דין ירושה תל אביב ננסה לתת לכם תשובות על השאלות. וכן מידע נוסף הקשור לעורך דין ירושה וצוואות ככל שיתאפשר במסגרת המאמר הנוכחי.

עורך דין ירושה תל אביב

עו"ד ירושה מומלץ כדי שלא תקבלו את התשובה השנייה…

לאחר הגשת הבקשה לרשם הוא מעביר עותק אחד לבא כוח היועץ המשפטי לממשלה. בא כוחו של היועץ המשפטי לממשלה במשרדי רשם הירושות בודק משפטית את הבקשה שהוגשה על ידי עורך דין ירושה או צו קיום צוואה מחיר. לאחר בדיקתו תתקבל אחת מתוך שלושת התשובות הבאות: 'לא מתערב בהליכים' זה אומר שהוא מאשר את הבקשה ומבחינתו אין עילה משפטית לעכב את אישור הצו. הוא מחזיר את התשובה לרשם הירושות אשר שולח את התשובה למבקש הבקשה או לעורך דין ייפוי כוח מתמשך מומלץ המייצג אותו. במקרה זה כדי שהבקשה תקבל תוקף חוקי על המבקש להמתין עד לקבלת התשובה בדואר.

מצד שני ישנם מקרים שלמרות שהיועץ המשפטי אינו מעונין להתערב בתהליכים עדיין הם ישלחו להכרעת בית המשפט לענייני משפחה, כגון אם במהלך 14 הימים של הפרסום בעיתון הוגשה התנגדות או למשל תיקים של אנשים שאינם תושבי ישראל. ואז תקבלו תשובה שהתיק נמצא בבית המשפט לענייני משפחה. התשובה השנייה היא 'הודעה על כוונה להתערב בתהליכים' אם בא כוח היועץ המשפטי שולח תשובה שכזו, כוונתו היא שהוא רוצה לקיים על כך דיון נוסף. במקרה כזה הרשם איננו יכול לאשר את הצו. במקרה זה יועבר התיק לבית המשפט לענייני משפחה שידון בעניין וישלח את תשובתו למבקש או לעורך דין ירושה וצוואות המייצג אותו.

עוד ירושה מומלץ
עוד ירושה מומלץ

כדי שלא יחסרו פרטים מומלץ להגיש בקשה באמצעות עורך דין ירושה תל אביב

האופציה השלישית של תשובת בא כוח היועץ המשפטי היא 'דרישת פרטים' – כלומר צריך להשלים פרטים ועדיין לא ניתן לאשר את הבקשה. התשובה נשלחת למי שהגיש את הבקשה לצו הירושה או לצו קיום צוואה, או לחילופין לעורך דין ירושה תל אביב המייצג אותו. לאחר קבלת התשובה הם יצטרכו להגיש את הפרטים החסרים. כאשר מתבקשים להשלים פרטים יש להגיש בקשה מחודשת לצו הירושה או לצו קיום הצוואה.

נציין כי להגשת בקשה מחודשת דרושה אגרה נוספת (מה שמדגיש את החשיבות בייצוג של עו"ד ירושה מומלץ ומומחה שיודע מה להגיש כדי לא להחסיר פרטים). ולכן לא תמיד ניתן לענות מראש על השאלה כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין לסיכום: צו ירושה או צו קיום צוואה יכול להינתן רק לאחר אישורו של בא כוח היועץ המשפטי לממשלה. רק אז יוכל הרשם להנפיק לכם צו שיעביר את כל הנכסים לרשותכם – היורשים. וזאת גם אם לפרסום בעיתון לא היו מתנגדים.

עורך דין ירושה תל אביב
עורך דין ירושה תל אביב

מה עושים אם יש התנגדות לירושה? בשביל זה יש עורך דין ירושה וצוואות!

האישור להנפקת הצו כאמור, הוא רק לאחר שבא כוח היועץ המשפטי ישיב לרשם 'הודעה על כוונה שלא להתערב בהליכים'. רק במקרה זה יוציא הרשם את הצו המיוחל וישלח ל עורך דין ירושה המייצג את היורשים. אולם חשוב להדגיש שיש מקרים בהם היועץ המשפטי יוציא הודעה על כוונה שלא להתערב בהליכים ובכל זאת התיק יועבר לבית המשפט לענייני משפחה. לפי סעיף 67א(א) לחוק הירושה אם הוגשה על ידי מאן דהו התנגדות לבקשה יועבר התיק לבית המשפט. כמו כן אם מדובר בבקשה על צו ירושה או לקיום צוואה של תושב חו"ל מועבר התיק לבית המשפט להמשך דיון.

במקרים אלו האחרונים (הוגשה התנגדות או מנוח תושב חו"ל) אין הרשם מוסמך להוציא צו ירושה או צו לקיום צוואה, במקרים אלו הצו יישלח לעורך דין ירושה וצוואות המייצג את היורשים אך ורק על ידי בית המשפט. בכל שלב ניתן לבדוק את מצב התיק באתר האינטרנט של האפוטרופוס הכללי, כמו כן ניתן להתעדכן שם אם ניתנה החלטה או לא.

עורך דין ירושה וצוואות
עורך דין ירושה וצוואות

מחפשים עורך דין ירושה מקצועי ויעיל?

במשרדנו – משרד עורך דין ירושה תל אביב – אנו מתמחים בטיפול בבקשות ירושה וצוואות, בין אם המנוח היה תושב ישראל ובין אם הוא היה תושב חו"ל. מהניסיון שלנו כעו"ד ירושה מומלץ ומוכר אנו יודעים מראש מה לכתוב בבקשה ומה לצרף, כך שלא יהיו פרטים חסרים או אף יותר גרוע מכך – שהתיק לא יועבר לבית המשפט ולמנוע סחבת מיותרת. אנו מומחים לגשר בין משפחות בסכסוכי ירושה וצוואות ומטפלים בכל מה שקשור לזקנה ופטירה, כגון ייפוי כוח מתמשך, עריכת כל סוגי הצוואות והפקדתם אצל הרשם לענייני ירושה.

כמו כן יש לנו ניסיון בייצוג של מתנגדים לירושה כאשר מדובר בהתנגדות אמיתית וכנה, כדי למנוע עוול לאנשים שלא מקבלים את חלקם ההוגן בירושה. אבל החשוב ביותר בעיננו הוא למנוע מלכתחילה מחלוקות מן הסוג הזה. פנו אלינו לקבלת ייעוץ בענייני עורך דין צוואות וירושות.

עורך דין ירושה
עורך דין ירושה
עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

Call Now Button
נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח