עריכת צוואה בפני הרשם לענייני ירושה – 3 יתרונות

עורך דין ברמת גן

עריכת צוואה בפני הרשם לענייני ירושה היא אחד המקרים המוכרים בחוק בתור צוואה בפני רשות. במאמר זה נסביר מה המשמעות ומה היתרונות של הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה. למה עדיפה ירושה על פי צוואה (ולא ירושה על פי דין). כיצד צוואה בפני רשות מונעת חשש לזיוף צוואה ולמה חשוב להיעזר ב עורך דין כאשר עורכים צוואה.

ירושה על פי צוואה

לכל אדם יש את הזכות להחליט כיצד יחולקו נכסיו ורכושו לאחר מותו. לצורך הדוגמה אדם יכול להוריש את רכושו לילדיו, בני זוג או כל גוף אחר שירצה. הוא גם רשאי לקבוע את אופן החלוקה. זוהי בעצם המטרה של הצוואה, להבטיח את חלוקת הרכוש והנכסים על פי רצונו של המצווה. אך במידה והנפטר לא השאיר אחריו צוואה, רכושו יחולק על פי העקרונות הקבועים בחוק (ירושה על פי דין), ואלו לא בהכרח משקפים את רצונו האמתי. על מנת להימנע ממצב זה רצוי לפנות ל עורך דין ברמת גן העוסק בנושא צוואות וירושות.

ירושה על פי צוואה
ירושה על פי צוואה

עריכת צוואה בפני הרשם לענייני ירושה

עריכה ו הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה היא בעצם עריכת צוואה בפני רשות. ישנם 4 גורמים הנחשבים כרשות: שופט, דיין בבית דין רבני, נוטריון והרשם לענייני ירושה. במקרה זה על המצווה להתייצב בפני הגורם המוגדר כרשות. הוא חייב להתייצב באופן אישי ולא מישהו מטעמו. החוק מאפשר לו להגיש את הצוואה בכתב או להקריא אותה בפני הרשות. כאשר הצוואה הוקראה בעל פה בפני הגורם, עליו להעלות אותה על הכתב במלואה ואחר כך להקריא אותה בפני המצווה. חשוב לציין כי המצווה צריך להיות בקיא בשפה. במידת הצורך נעזרים במתורגמן מוסמך שיקריא למצווה בשפתו. אם המצווה בקיא בשפה ניתן למסור לו אותה בכתב על מנת שיאשר את הנוסח הכתוב.

לאחר שהמצווה אישר את הצוואה, על הגורם הרשמי להצהיר על פני הצוואה כי הגורם אישר בפניו את תוכן הצוואה. במקרה כזה המצווה אינו נדרש לחתום. כמו כן עריכת צוואה בפני הרשם לענייני ירושה כרוכה בתשלום אגרה.

הליך זה מחזק את מהימנות הצוואה ומבטיח כי היורש ייהנה מ ירושה על פי צוואה. במקרים אלו קשה לטעון ל זיוף צוואה, כמו גם טענות אחרות העשויות לפגוע בתוקפה המשפטי של הצוואה.

עריכת צוואה בפני הרשם לענייני ירושה
עריכת צוואה בפני הרשם לענייני ירושה

עורך דין ברמת גן – זיוף צוואה

לצערנו הרב ישנם מקרים של זיוף צוואה, תופעה מגונה אשר נגרמת על ידי אלו המעוניינים להגדיל את ההטבות הניתנות להם במסגרת הירושה או לפגוע באחרים.  נושאי הירושות גורם במקרים רבים לסכסוכים משפחתיים. החוק כמובן מגדיר את הזיוף כעבירה פלילית הכוללת עונשים כבדים ובכללם מאסר בפועל. על מנת למנוע טענות שכאלו ואחרות, חשוב לחזק את מהימנת הצוואה באמצעות עורך דין ברמת גן מתמחה בצוואות וירושות. כך נוכל להפחית מקרים של התנגדות לצוואה.

זיוף צוואה
זיוף צוואה

הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה – 3 יתרונות

  1. הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה באמצעות הליך זה מגדילה את מהימנות הצוואה ומעניקה לכם צוואה בעלת תוקף משפטי שקשה לערער עליו.
  2. צוואה בפני רשות מאפשרת למוריש לשמור על סודיות מוחלטת לגבי פרטי הצוואה, וכך גם מגינה עליו מניסיונות להשפיע עליו לאחר כתיבת הצוואה.
  3. ישנם מקרים שבהם אנשים משאירים יותר מצוואה אחת. צוואות נכתבות בתקופות שונות, ומשקפות את רצון המצווה בתקופה בה הצוואה נכתבה. דבר שיכול להשתנות עם השנים. על פי החוק בישראל, הצוואה האחרונה היא זו שקובעת. לכן התאריכים חשובים מאוד. במקרה זה יש לנו תיעוד ברור ומוכר משפטית לגבי מועד הצוואה.
הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה
הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה

גם במקרה של הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה, עדיין חשוב להסתייע ב עורך דין ברמת גן לענייני צוואות וירושות. עורך הדין יסייע בניסוח צוואה המשקפת את רצונותיו של המוריש, בהתאם לכללים ובעזרת שפה משפטית מדויקת שאינה משתמעת לשתי פנים. משרד עורדי דין זיו לוטנברג, עורך דין צוואות וירושות עומד לרשותכם בכל צורך הקשור לעריכת צוואה והליכים משפטיים הקשורים לצוואות וירושות.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח
Call Now Button