עריכת צוואות

עריכת צוואות

עריכת צוואות

האם עשיתם את הדבר החשוב ביותר עבור יקירכם?

צוואה הינה מסמך משפטי חשוב המצווה על אופן חלוקת הרכוש של המנוח ובין מי תתבצע חלוקת העיזבון. הדרך של אדם לשלוט על חלוקת כספו ורכושו גם לאחר מותו.

צוואה מפורטת ומנומקת עשויה למנוע שנים של מריבות וסכסוכים על ירושה ולכן כל כך חשוב לכתוב אותה מראש, בשקט ובנינוחות. סוג נפוץ של צוואה הוא צוואה הדדית שהיא צוואה המשותפת לשני בני זוג. יתרונה בכך שהיא מאפשרת להוריש לבן או בת הזוג את כל הרכוש, ורק לאחר פטירתו של בן הזוג, רשאים הצאצאים לרשת את העזבון. במצב כזה ניתן להבטיח את הבטחון הכלכלי של בן הזוג הנותר בחיים. צוואה יכולה להעניק שקט נפשי ושלווה לכל אדם ומשפחתו.

משרדנו מתמחה בעריכת צוואות מקצועיות ומזמין אתכם לעשות צעד חשוב למענכם ולמען עתיד יקירכם. כמו כן אנו מתמחים באלטרנטיבה למינוי אפוטרופוס ובאפוטרופסות בכלל.

עריכת צוואות
עריכת צוואות

קביעת מוטבים

מה המשמעות של צמד המילים קביעת מוטבים במסמכי הביטוח השונים?

קביעת מוטבים הינה זכות שיש לכל בעלי קופת הגמל, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, ביטוח חיים וכו'. בעזרתה קובע החוסך מי יהיה זכאי לקבל את הכספים במקרה של פטירתו. קביעת מוטבים מקלה משמעותית על תהליך קבלת כספים אלו ומאפשרת למוטבים לקבל את הכספים ללא צורך בהוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה.

כספים אלו לא מגיעים לעיזבון, התלוי בצו ירושה, ולכן החלוקה יכולה להיות שונה, פשוטה, מהירה וחסינה מפני עיקולים, והתדיינות משפטית הקשורה לחלוקת העיזבון. מומלץ לעדכן את המוטבים אם חל שינוי במצב המשפחתי וכד' ולסנכרן בין קביעת המוטבים לבין הצוואה כדי שלא יהיו סתירות וסכסוכים בעתיד כגון לגבי הגיל השלישי הגדרה וכדומה.

לכן אם יש לכם כספים הנמצאים בחסכונות כאלה אנו ממליצים לכם לפנות למשרדנו ואנו נסייע לכם לחתום על מסמך קביעת המוטבים.

קביעת מוטבים
קביעת מוטבים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר וכשיר משפטית לקבוע איך יתנהלו ענייניו האישיים, ענייני הבריאות והרכוש שלו כאשר מסיבה כלשהי לא יוכל לקבל החלטות ביחס אליהם (לדוגמא: כתוצאה ממחלה, זיקנה, תאונה, דמנציה וכו'). ייפוי כוח מהווה אלטרנטיבה למינוי אפוטרופוס והוא עשוי לחסוך את ההליך המשפטי, מריבות משפחתיות והבירוקרטיה הרבה הכרוכה במינוי אפוטורופוס (לגוף ולרכוש).

במסגרת ייפוי כוח מתמשך אדם יכול לתת הוראות לגבי סוגיות שונות החשובות עבורו, למשל: היכן יגור במידה ויהפוך לסיעודי או לא כשיר לקבל החלטות, באיזה מוסד רפואי יטופל, מי יגור בביתו, איך ינוהלו נכסיו, כספיו ועסקיו, מי יקבל החלטות רפואיות לגביו ועוד ומכאן חשיבותו הרבה. חתימה אצל האפוטרופוס הכללי ייפוי כוח מתמשך היא מעין צוואה להמשך החיים, המבטיחה שתמיד תחיו את חייכם כפי שהייתם רוצים, והעקרונות החשובים לכם ישמרו.

משרדנו בעל נסיון רב וישמח לסייע לכם בעריכת ייפוי כוח מתמשך, פעולה חשובה בהווה שתבטיח לכם את העתיד.

ייפוי כוח מתמשך
ייפוי כוח מתמשך

מאמר מאת: עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

Call Now Button
נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח