צוואות

עו"ד זיו לוטנברג עורך דין מומלץ בעריכת צוואות כולל צוואות הדדיות לבני זוג.

צוואות הדדיות כמו גם צוואות נפרדות חשוב לעשות בליווי עורך דין צוואה. בין אם מדובר על צוואה בכתב יד צוואה בעדים או צוואה בפני רשות חשוב להכיר את הדינים החוקים והתקנות. צוואה בעל פה ומידע על סוגים נוספים בכתבה. עריכת צוואות ולמה חשוב לשים לב – עורך דין ייפוי כוח מתמשך לוטנברג

עורך דין עריכת צוואות הדדיות

עו"ד זיו לוטנברג עורך דין מומלץ בעריכת צוואות כולל צוואות הדדיות לבני זוג.

עם מותו של אדם, עוברים נכסיו (כספים, נדל"ן, רכוש וכו') ליורשיו. נכסים אלו מכונים "עיזבון". חלק מהאנשים בוחרים לכתוב צוואה שבה הם קובעים מי יירש את נכסיהם ובאילו תנאים. במידה והאדם לא כותב צוואה הבעלות על העיזבון תועבר ליורשים על פי דין, אשר נקבעים על פי הכללים של חוק הירושה.

צוואה

צוואה בכתב יד
צוואות נפרדות
 • צוואה היא מסמך שבו אדם קובע מי יירש את רכושו ואת נכסיו לאחר מותו.

 • ההחלטה האם לערוך צוואה נתונה בידיו של כל אדם לפי רצונו.

 • החוק קובע 4 דרכים אפשריות שבהן אדם יכול לערוך צוואה, כך שיהיה לה תוקף משפטי מחייב:

  1. צוואה בכתב יד

  2. צוואה בעדים

  3. צוואה בפני רשות

  4. צוואה בעל פה

 • הבחירה באיזו דרך לערוך את הצוואה נתונה לבחירתו המוחלטת של המצווה (פרט לצוואה בעל פה, שאותה מותר לערוך רק בנסיבות מסויימות המפורטות בחוק).

  יתרונות הצוואה

  רק באמצעות צוואה, הנכתבת בהתאם לכללי החוק, יכול אדם להיות בטוח כי לאחר מותו ייעשה ברכושו בדיוק לפי רצונו. למידע על ייפוי כוח

  מקרים בהם רצוי במיוחד לערוך צוואה

 • ידועים בציבור: מומלץ לערוך צוואה כדי למנוע סכסוך אפשרי לגבי מעמד הידוע בציבור הנותר.

 • פיצול הירושה: מקרים שבהם המוריש מעוניין להוריש חלקים ספציפיים מעיזבונו לקרוביו, לאנשים שאינם קרוביו או לתאגידים, שלא בהתאם להוראות חוק הירושה.

 • זכויות ברכוש: מקרים שבהם קיים צורך להסדיר זכויות שימוש ברכוש לאחר מותו של המצווה.

 • בני זוג גרושים או פרודים ומשפחות שבראשן הורה עצמאי (משפחות חד הוריות): חוק הירושה אינו מסדיר את זכויות הירושה במקרים אלה.

 • זוג מבוגר שאין לו ילדים והוא בגיל שככל הנראה לא יהיו לו ילדים.

 • זוג שנשוי נישואים שניים ולכל אחד מבני הזוג יש ילדים משלו.

  צוואות נפרדות – צוואה בכתב יד ועוד

  צוואות בעל פה
  צוואה בעל פה

  בשנת 2005 תיקנה הכנסת את חוק הירושה וקבעה בסעיף 8 א’ לחוק, כי בני זוג רשאים לערוך צוואות מתוך הסתמכות של בן זוג אחד על צוואת בן הזוג האחר.

  ניתן לכתוב את הצוואות ההדדיות אם בשתי צוואות נפרדות שנערכו באותה עת ובין בצוואה אחת משותפת.

  כמו כן, הסדיר המחוקק את דרך ביטול הצוואות בהתחשב בהשפעות שיש לביטול זה על תוקפה של הצוואה האחרת.

  בנוסף, בני זוג יכולים לקבוע שרק לאחר מות האחרון מביניהם, יעבור רכושם לילדים. במקרים אלו "צוואה הדדית" יכולה למנוע מצב שבו בן הזוג שנותר בחיים, יאלץ להתפנות מדירתו, כי היורשים האחרים יבקשו למכור את הדירה ולקבל את חלקם.

  צוואה בעדים – צוואה בעל פה

  עריכת צוואות נפרדות
  עריכת צוואות הדדיות

  בני הזוג יכולים לקבוע כי בן הזוג הנותר יהיה רשאי לעשות במה שקיבל כראות עיניו, או לקבוע הוראות המגבילות את בן הזוג שנותר בחיים מלעשות פעולות מסוימות בעיזבון.

  צוואה בעל פה – מה היתרון של צוואות הדדיות?

  היתרון העיקרי בעריכת צוואות הדדיות היינו ההגנה שהוא נותן לבן הזוג שנותר בחיים (שלא יידרש למוכר את דירתו ואת הרכוש האחר לאחר שבן זוג הראשון הלך לעולמו) ולמעשה לקבוע הסדרים שישמרו על בן הזוג הנותר בחיים וישמרו על היציבות הכלכלית ורמת החיים שלו. כמו כן ניתן להבטיח העברה "מסודרת" של נכסי בני הזוג, לצאצאיהם, לאחר פטירת בן הזוג השני.

  בניסוח בצוואה הדדית יש להפעיל שיקול דעת ומחשבה אשר תאפשר מחד את הביטחון הנדרש לבני זוג המעוניינים להסתמך זה על צוואתו של זה ומאידך גמישות מירבית לצורך התמודדות עם שינויים צפויים ואפשריים בחיי בני הזוג בעתיד.

  לקריאת מאמר מאת עו"ד זיו לוטנברג לחצו על הלינק הבא:

  מאמר בנושא:  "צוואות הדדיות"

  עריכת צוואות | צוואות נפרדות | צוואות הדדיות |  צוואה בכתב יד | צוואה בעדים | צוואה בפני רשות | צוואה בעל פה

עו"ד זיו לוטנברג, עורך דין מומלץ בתחום של העברה בין דורית לרבות ייפוי כוח מתמשך, צוואות, הסדרים בין בני זוג ועוד.

עו"ד לוטנברג מעניק שירותים בתחומים הבאים:

 • מציאת פתרונות המתאימים לאופן העברה בין דורית.

 • ייפוי כוח מתמשך לעניינים רכושיים, אישיים ורפואיים – למצבים של אי -יכולת לקבל החלטות בעתיד.

 • יצירת מבנה משפטי נכון לניהול ושמירה על נכסי המשפחה ולהעברה בין דורית חלקה של ההון המשפחתי לרבות באמצעות צוואות הדדיות, צוואות, הסדרים שונים שיבטיחו העברה חלקה של הרכוש, מניעת סכסוכים וזליגת רכוש מהתא המשפחתי.

מייסד המשרד עו"ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה B.A (בהצטיינות), בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, ומחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ 14 שנים בתחום העסקי.

צוואות
צוואות

לקוחות ממליצים

לילך בוגו'​
ייצוג ברכישת דירה מקבלן​
קרא עוד
"לאחר שבדקתי מספר עורכי דין שייצגו אותי ברכישת דירה מקבלן הגעתי לעו"ד לוטנברג דרך המלצה. הוא פשוט הקדיש לי את כל הזמן שנדרש, ענה לי לכל השאלות בסובלנות ובמקצועיות. כשחתמתי על החוזה הרגשתי הכי בטוחה. הוא הדריך אותי לאורך כל הדרך ותמיד היה זמין בשבילי בנייד ובוואטסאפ. עו"ד לוטנברג הוא מאוד מקצועי, אדם ישר עם הרבה ניסיון בתחום. אני ממליצה בחום."
יעל בנאי ורן עפרון
ייצוג במכירת דירה + רכישת דירה
קרא עוד
"אנחנו מאוד ממליצים על עו"ד לוטנברג. ​עו"ד לוטנברג ייצג אותנו במכירת דירה בתל אביב. המקצועיות, האמינות והשירות היו יוצאי דופן. ​לאחר מכירת הדירה נעזרנו בשרותיו של עו"ד לוטנברג לצורך רכישת דירה. הטיפול היה יסודי, מקצועי והרישום בטאבו הסתיים בצורה מהירה."
דינה רוזנברג
ייצוג במכירת דירה
קרא עוד
"עו"ד לוטנברג טיפל במכירת הדירה שלנו בצורה מקצועית ביותר ושמר עלינו לאורך כל הדרך. היסודיות, הניסיון והזמינות ראויים להערכה רבה. תודה ענקית על הטיפול היסודי והמקצועי"
טלי ואייל מוסקוביץ
ייצוג ברכישת דירה
קרא עוד
"ברצוננו להמליץ על עו"ד זיו לוטנברג. עורך דין לוטנברג טיפל לנו ברכישת הבית שרכשנו ברמת גן. הטיפול היה מאוד יסודי ומקצועי והיחס האישי היה ברמה הגבוהה ביותר. כלכך היינו מרוצים שאנו נעזרים בשירותיו למכירת הדירה שלנו. ממליצים בחום רב"
רחל וולס
ייצוג בעסקת מכר
קרא עוד
"עו"ד זיו לוטנברג טיפל בעסקת המכר של הדירה שלי במקצועיות רבה ומהר מאוד סימנו את הרישום בטאבו . תודה רבה על הטיפול והיחס הנפלא שקיבלתי"
אפרת ורן הלפרן
ייצוג במכירת דירה + רכישת בבית
קרא עוד
לכבוד עו"ד זיו לוטנברג אנו רוצים להודות לך על הטיפול המסור והמקצועי אשר ייצגת אותנו במכירת הדירה שלנו ובקניית בית פרטי במקומו, ברמת השרון. המקצועיות חסרת הפשרות שלך הבדיקות היסודיות של כל הפרטים והליווי הצמוד הובילו אותנו בשתי העסקאות החשובות ביותר בחיינו, לעסקאות מוצלחות. השירות היה מאוד מקצועי והיחס האישי היה ברמה הגבוהה ביותר. התחושה לכל אורך הדרך הייתה שאפשר לסמוך עליך ואנחנו בידיים הטובות ביותר. אנו בטוחים שכל מי שיזכה לשירותיך בהמשך ייהנה כמונו. נפגש בעסקה הבאה !
חיים תורכייה.
ייצוג במכירת דירה + רכישת בבית
קרא עוד
לכבוד עו"ד לוטנברג אנחנו רוצים להודות לך על הטיפול המצוין והמקצועי. בדקת את הדברים באופן יסודי ולעומק ועל כך אנו מודים לך מאוד. ממליצים עליך בחום.
גבאי ניר
ייצוג ברכישת דירה
קרא עוד
עוד זיו לוטנברג, אני מודה לך על טיפול זריז ויעיל בכל הקשור לרכישת דירתי. ​ הופנתי אלייך בעקבות המלצה חמה, ממש בדקה ה 90..! ההמלצה הצדיקה את עצמה! הפגנת מקצועיות סבלנות גמישות ואכפתיות. ממליץ עלייך בחום!
טל פ.
ייצוג ברכישת בית מגורים
קרא עוד
לכבוד עו"ד לוטנברג, אני רוצה להודות לך על הטיפול המקצועי ברכישת הבית. לכל אורך הדרך הרגשתי שאני בידיים מקצועיות וניתן לסמוך עליך. אתה מקפיד ויסודי וזמין לכל שאלה או התייעצות. בנוסף ראוי לציין את רוחב הלב שלך ואת האדיבות שלך. אני רוצה להמליץ עליך ובטוחה שכל מי שיזכה לשירותיך בהמשך ייהנה כמוני.
הקודם
הבא

מאמרים מאת עו"ד זיו לוטנברג

צרו איתנו קשר

אנחנו מבטיחים להעניק את השירות הטוב ביותר!

נגישות
יצירת קשר
*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה
איך אוכל לעזור?
Call Now Button