צוואה הדדית מחיר

צוואה הדדית מחיר

במאמר הבא תקראו על צוואה הדדית מחיר משפטי, ובאופן כללי על סוגי צוואות – צוואה הדדית משותפת, צוואה הדדית יורש אחר יורש וכן מה ההבדל בין צוואה רגילה לצוואה הדדית.

מאת: עורך דין ייפוי כוח מתמשך במשרדנו

צוואה הדדית מחיר

צוואה היא לא המסמך הכי משמח, בדרך כלל מנסים להדחיק את המחשבות אודותיה. ובכל זאת בסופו של דבר צריך גם להתעמק בנושא זה, אין מה לעשות… תחילה המושגים – ישנה צוואה רגילה וישנה צוואה הדדית. מה ההבדל בין צוואה רגילה לצוואה הדדית? צוואה רגילה היא הצוואה המוכרת שאדם רושם בה את תפיסת עולמו ורצונותיו בקשר להתנהלות עם רכושו לאחר מותו. עריכת צוואה הדדית או צוואה הדדית משותפת היא צוואה שהאדם כותב יחד עם אשתו. מבחינה משפטית ההבדל הוא שבצוואה הדדית יורש אחר יורש המוריש אינו יכול לשנות אותה בכל עת כרצונו. כלומר, צוואה הדדית מחיר שלה הוא שלא ניתן לשנות אותה בכל עת, זה העיקרון. בהמשך נרחיב על כך מעט יותר. ואם רציתם לדעת ייפוי כוח מתמשך מה זה כנסו לקישור.

צוואה הדדית מחיר
צוואה הדדית מחיר

איך מבטלים צוואה הדדית משותפת

יש תשובות נוספות לשאלה מה ההבדל בין צוואה רגילה לצוואה הדדית. ננסה לפרט אותם או את חלקם. צוואה הדדית היא צוואה אשר מבטיחה כי הרכוש יישאר בידי בן הזוג שנותר בחיים לאחר מותו של אחד מהם. צוואה הדדית משותפת מנוסחת באופן זהה ונערכת במשותף. בחוק נקבעו גם עקרונות לביטול צוואה הדדית (תיקון לחוק 2005). ביטול צוואה הדדית צריכה להיות באופן משותף על ידי שני בני הזוג. כל עוד שני בני הזוג עדיין בחיים צד אחד יכול לבטל באמצעות שליחת מכתב לצד השני, ובמקרה זה שני הצוואות ההדדיות בטלות. אם אחד משני בני הזוג נפטר יכול בן הזוג השני לבטל, אך יצטרך להשיב לעיזבון הנפטר את החלק שירש ממנו.

צוואה הדדית משותפת
צוואה הדדית משותפת

צוואה הדדית יורש אחר יורש – מה זה בא למנוע

גם לאחר ששני הצדדים ערכו ביניהם צוואה הדדית עדיין אין שום מגבלה בצוואה על הורשת הנכסים הלאה על ידי בן הזוג שנותר בחיים, כלומר, לאחר שירש את הנפטר הוא יכול לחלק את הירושה כאוות נפשו, ואף למכור או לתרום אותה. אך בצוואה הדדית ניתן למנוע גם את המצב הזה, הפתרון למצב זה הוא עריכת צוואה הדדית יורש אחר יורש, צוואה זו מונעת סכסוכים מיותרים בקרב בני המשפחה. באופן כללי כשעורכים צוואה הדדית מחיר נקבע בהתאם למרכיבי הצוואה (האם היא מכילה 'יורש אחר יורש' ועוד) ומורכבותה.

צוואה הדדית יורש אחר יורש
צוואה הדדית יורש אחר יורש

מה ההבדל בין צוואה רגילה לצוואה הדדית בעריכת הצוואה בפועל

כעת נרחיב על העריכה בפועל, מה ההבדל בין צוואה רגילה לצוואה הדדית? צוואה הדדית משותפת נראית בתחילתה כמו חוזה, היא מתחילה בערך כך: צוואה הדדית שנערכה ונחתמה ב___ ביום ___ בין ___ (הבעל) לבין ___ (האישה). ואז מתחיל פירוט של הואיל… והואיל וכו'. הואיל והצדדים הם נשואים המתגוררים בישראל, ואין אחד היודע את יום פטירתו, וברצון הצדדים לצוות לגבי עיזבונם, והואיל והצדדים מעוניינים בצוואה הדדית, ורצונם להעביר את עיזבונם כמפורט בצוואה. בהמשך מפרט כל מוריש את רצונו בהתאם לעקרונות הצוואה ההדדית, כמו גם באם רצונם בצוואה הדדית יורש אחר יורש, שתקבע גם לגבי אופי העברת הירושה הלאה לאחר מי שיירש בפועל.

בצוואה הדדית מחיר נקבע לאחר קביעת פגישת מבוא בין הצדדים ושמיעת רצונותיהם ושאיפותיהם, ולאחר הבנת מורכבות התיק, כך גם לגבי קביעת מחיר לעריכת הצהרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך.

מה ההבדל בין צוואה רגילה לצוואה הדדית
מה ההבדל בין צוואה רגילה לצוואה הדדית
עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עו"ד זיו לוטנברג

משרד עו"ד זיו לוטנברג – בהתחייבות למחיר הטוב ביותר! יושר ללא פשרות. שירות אישי ומקצועי. מאות לקוחות מרוצים. מייסד המשרד עו”ד זיו לוטנברג, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) B.A, בעל רשיון עריכת דין משנת 2006, מחזיק בוותק ובניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום המשפטי.

יצירת קשר מהיר
מאמרים

מאמרים נוספים

Call Now Button
נגישות

ייעוץ ראשון חינם

עו"ד זיו לוטנברג 15 שנה ניסיון

רח' בר כוכבא 23, בני ברק
מגדל V-Tower
מיקוד:5126002

*ליווי של עורך דין מנוסה. אפשרות גם לקבל שירות בבית הלקוח